Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artykuły
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formuła FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 131
» Najnowszy użytkownik: Fotograf
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz się zarejestrować.
Ostatnio Widziani
» wiesio110 tygodni
» zomik1125 tygodni
» mmariusz1990139 tygodni
» privilege155 tygodni
» dooraa174 tygodni
» grawo183 tygodni
» Andrzej198 tygodni
» limba3272 tygodni
» semperand285 tygodni
» bon_wojtek293 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Wernisaż wystawy Adama Trochimiuka
„Tamten Świat” – wystawa fotografii Adama Trochimiuka
11 października 2012 (czwartek), godz. 18:00 – Galeria Fotografii FOKUS, Siedlce, ul. Pułaskiego 7

Adam Trochimiuk – ur. w 1953 r. mieszka i pracuje w Białej Podlaskiej. Od 30 lat zawodowo zajmuje się fotografią, jest fotoreporterem tygodnika „Słowo Podlasia”. Ukończył Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Warszawie, studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Fotografii Artystycznej i Technicznej. Swoje prace prezentował dotychczas w 10 wystawach indywidualnych oraz w wielu wystawach zbiorowych. Jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego.

Świat, który odszedł
Czas zatrzymany w kadrze to właściwe i trafne określenie charakteru wystawy fotograficznej Adama Trochimiuka. Od 33 lat jest on fotoreporterem tygodnika „Słowo Podlasia” i uważnym obserwatorem zachodzących przemian społecznych. Wystawa może jednych rozbawić, innych nauczyć pokory i szacunku dla przodków. Szczególnie przedstawicieli młodego pokolenia, którzy nie znają i nie pamiętają przaśnych czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Trudno im będzie uwierzyć, że tak się kiedyś żyło, a limuzyny przemierzające utwardzone drogi można było obejrzeć w zachodnim filmie Fotografie bialskiego dokumentalisty pokazują zaskakujące kontrasty podlaskiej rzeczywistości, która na szczęście odeszła bezpowrotnie. Żaden opis beznadziei i dryfowania na granicy ubóstwa, jakie elity rządzące fundowały zniewolonemu narodowi, nie potrafi zastąpić fotograficznego dokumentu. Bez niego nie sposób zrozumieć sensu oczekiwania w gigantycznych kolejkach i biedy wyglądającej z rozpadających się wiejskich chałup. Jakże groteskowo rysują się na ich tle tłumy oczekujące na pociąg z przywódcą ludowej Korei, uśmiechnięci harcerze na „moście przyjaźni” czy robotnice zaciągające warty produkcyjne w fabryce dla uczczenia zjazdu partii.

Świat, któremu przypatrywał się autor wystawy, nie był wesoły ani kolorowy. Odświętność w tej rzeczywistości zakrawa na niesmaczny żart, radość wydawać się może chwilową maską, a zabawa grą pozorów. Takie jednak były czasy, w których mieszkańcy Polski B mogli pomarzyć o wyjeździe na Zachód. Niejednemu widzowi tej wystawy rzeczywistość PRL może wydać się przykrym snem. Towarzyszył on jednak ludziom ponad cztery dekady, a niektórzy stracili nadzieję, że może się kiedykolwiek zmienić na lepsze. Nie sposób zrozumieć mentalności rodaków bez uświadomienia sobie dramatyzmu tamtych dni, gdy najmniejszy zakup musiał być odstany w długim ogonku. Dzisiejsze galerie sklepowe pełne markowej odzieży są spełnieniem marzeń, jakich nie wszyscy doczekali. Od ponad dwudziestu lat żyjemy całkowicie innej rzeczywistości, lecz trzeba pamiętać, że nie wszyscy mogli być wybrańcami losu. Ta wystawa jest tego dowodem.

Istvan Grabowski

Wystawa czynna do 31 października.

Tekst zaczerpnięty z katalogu wydanego z okazji ww. wystawy oraz strony MOK w Siedlcach.

Tylko u nas cały, rewelacyjny cykl fotografii "Tamten świat" Adama Trochimiuka w dziale "Okiem fotografa" - ***TUTAJ***

Malowane Słowem i Obiektywem
Już po raz trzeci Stara Plebania w Janowie Podlaskim gościła Ulę Gronowską i Jacka Zaima.
Już po raz trzeci spektakl "Malowane Słowem i Obiektywem" zgromadził liczną publiczność, którą stanowili mieszkańcy Janowa Podlaskiego oraz przyjezdni (między innymi członkowie naszego Fotoklubu).
Już po raz trzeci miałem okazję obejrzeć coś wyjątkowego, interesującego, zmuszającego do refleksji...

Spektakl, o którym więcej dowiedzieć się można na stronie autorów - ***TUTAJ*** - rozpoczął się ok godz 18:30. Nastrojowe wnętrze Starej Plebanii ucichło... Delikatne światło z rozstawionych świec lekko rozjaśniało mrok... Ekran zapełnił się zdjęciami Jacka...
I głos. Jak to Jacek dzisiaj trafnie określił - mam dreszcze gdy go słyszę. Piękny i głęboki. Głos, którego jestem wielbicielem od pierwszego usłyszenia.
Ula!!! Niskie ukłony i podziękowania!!! Następnym razem chyba sobie to nagram :)

Reasumując - to co robicie oboje łączy ogromny ładunek emocji. Do tego bardzo współczesna forma przekazu wsparta elektroniką, to chyba strzał w przysłowiową dziesiątkę.
Pewnie się powtórzę - TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!! KONIECZNIE!!!

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***


Wakacyjny FF
Informujemy, że zwycięzcą edycji wakacyjnej "Foto Fight" p.t. "Wakacyjna miłość" został Kol. semperand . GRATULUJEMY!!!
Zwycięska fotografia przeniesiona została do galerii "Top Fighters", gdzie będzie sławić imię Autora :)
Jednocześnie informujemy, że od dnia dzisiejszego można komentować zdjęcia edycji wakaczjnej.

Trwa również edycja jesienna FF p.t. "Pasja".

Zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania fotografii po uprzednim zapoznaniu się z REGULAMINEM KONKURSU.


Okiem fotografa
Po małym wakacyjnym zastoju proponujemy następującą nowość.
Powstał nowy dział "Okiem fotografa". Chcemy umieszczać tam cykle fotografii (do 20 szt.) na jakiś konkretny temat. Aby zaistnieć w tym dziale należy przygotować zdjęcia JPG w rozdzielczości o dłuższym boku max 1000 pikseli i objętości max 200KB na zdjęcie oraz nadać im nazwy rozpoczynające się od 01..., 02... itd. Nazewnictwo to pozwoli na umieszczenie zdjęć w galerii w odpowiedniej kolejności. Tak przygotowane zdjęcia należy wysłać na adres mailowy admina portalu (andrzej@fotoklub.org.pl) wpisując w mailu imię i nazwisko autora i tytuł cyklu.
Autor winien posiadać pełne prawa autorskie do prezentowanych zdjęć, a zdjęcia nie mogą zawierać treści sprzecznych z polskim prawem oraz ogólnie przyjętymi normami moralnymi.

Dział inaugurujemy dwiema galeriami Mirka Bajkowskiego pokazujące nasze miasto na dwa sposoby. Zachęcamy do oglądania ***TUTAJ***

lub z wykorzystaniem zakładki "Okiem fotografa" na górze strony.


Wernisaż
Fotoreportaż M. Bajkowskiego i A. Jędryczkowskiego - ***TUTAJ***


Wernisaż
Wernisaż
Fotoreportaż z wernisażu - ***TUTAJ***

Fotoreportaż Jarka Kurzawy - ***TUTAJ***


Wznawiamy FF
Słowo się rzekło...

Rozpoczynamy przyjmowanie prac na konkurs FF pt. "Wakacyjna miłość...".
Prace przyjmujemy do końca wakacji (do końca sierpnia 2012 r.).

Zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania fotografii po uprzednim zapoznaniu się z REGULAMINEM KONKURSU.


Zaproszenie
Fotoreportaż - ***TUTAJ***


Rozstrzygnięcie konkursu w Gimnazjum Nr 6
29 czerwca 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego p.t. „Fantazja to wieczna wiosna”. Konkurs został zorganizowany przez Panie: A. Brzezińską – Wac oraz K. Borysiuk – nauczycielki Gimnazjum przy współudziale członków Fotoklubu Podlaskiego (W. Denisiuka, M. Bajkowskiego i A. Jędryczkowskiego).

Uczestnicy konkursu zgłosili do niego 18 prac (jeden uczestnik mógł zgłosić trzy prace). Zostały one poddane ocenie przez fotografików z Fotoklubu Podlaskiego. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Denisiuk. Drugie miejsce przypadło w udziale Martynie Saczuk. Trzecie miejsce zajęła fotografia wykonana przez Julię Kulik. Dodatkowo wyróżniono fotografie Bartosza Wołoszko, Karoliny Denisiuk, Julii Kulik oraz Martyny Saczuk.

Upominki dla laureatów ufundowali członkowie Fotoklubu Podlaskiego oraz Tygodnik Podlaski (patronat medialny).

Wszystkie zdjęcia zgłoszone do konkursu można oglądać w naszej gelerii ***TUTAJ***.

Gratulując laureatom wyrażamy nadzieję, że tak pożyteczne i rozwijające hobby jakim jest fotografia będzie gromadziło coraz więcej młodych, utalentowanych ludzi.


Plener w Gminie Konstantynów
W dniach 1-3 czerwca 2012 r. grupa Fotoklubowiczów grasowała w Gminie Konstantynów w poszukiwaniu tematów zdjęciowych. Bazą wypadową stał się Zajazd Leśny w Horoszkach.
Pogoda nie rozpieszczała... Wiatr i deszcz za dnia i syberyjskie temperatury w nocy nie sprzyjały pracy twórczej. Przebłyski dobrego światła pozwoliły jednak na kilka sesji zdjęciowych. Jedna z nich dotyczyła pałacu w Konstantynowie.

Poniżej zamieszczamy dwie panoramy 3D. Jedna to dziedziniec pałacu, a druga to nasza baza wypadowa. Wystarczy kliknąć w miniaturę, aby załadować całą panoramę.

Zapraszamy