Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artyku造
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formu豉 FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak temat闚 na forum
Logowanie
Nazwa u篡tkownika

Has這

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie mo瞠sz si zalogowa?
Popro o nowe has這
Aktualnie online
» Go軼i online: 1

» U篡tkownik闚 online: 0

» ㄠcznie u篡tkownik闚: 131
» Najnowszy u篡tkownik: Fotograf
Newsletter
Aby m鏂 otrzymywa e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz si zarejestrowa.
Ostatnio Widziani
» wiesio52 tygodni
» zomik167 tygodni
» mmariusz199082 tygodni
» privilege97 tygodni
» dooraa116 tygodni
» grawo125 tygodni
» Andrzej140 tygodni
» limba3214 tygodni
» semperand227 tygodni
» bon_wojtek235 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby m鏂 doda wiadomo嗆.

Brak wiadomo軼i. Mo瞠 czas doda w豉sn?
Zobacz temat
 Drukuj temat
Nikon D50
Tomasz Ustymowicz
Co s康zicie o Nikonie D50? Dobry wyb鏎?
Pozdrawiam.
Tomek

wiesio
Andrzej zaraz zrobi nam wyk豉d, 瞠 tylko Canon Wink Ja u篡wam Nikona F80 - analogow lustrzank i nie鄉ia這 my郵 o cyfrze - i pewnie b璠zie to Nikon D70s. Trzyma貫m go par dni temu w r瘯u i mam bardzo pozytywne wra瞠nia. Do鈍iadcze niestety brak Sad

pozdrowienia

Web
Andrzej
Andrzej nie zrobi wyk豉du o Canonach.
Tomku - mysl, 瞠 wyb鏎 dobry. Zreszt ka盥a lustrzanka bedzie niez造m wyborem. Jednak wyb鏎 aparatu to wyb鏎 systemu. I mo瞠 tak po kolei. Je郵i masz juz cos do Nikona (np. jakie szk陰) to moim zdaniem warto. Je郵i zbierasz system od nowa to ju warto si zastanowi.
Dla przyk豉du:
Je郵i planujesz u篡cie obiektyw闚 M42 (bardzo zreszt dobrych) to akurat z Nikonem mog by problemy. Adapter do M42 musi mie soczewke aby obiektywy ostrzy造 na niesko鎍zono嗆, a to ju i nie ta jako嗆 i nie ta cena.
Dzisiaj na rynku jest kilku dobrych graczy. Oczywi軼ie jest to Nikon, Canon, Pentax, Olympuc czu Sony z systemem Alfa (po wykupieniu Minolty). Ka盥y z tych system闚 ma wady i zalety.
Kupujac D50 musisz zdawa sobie spraw z jego ogranicze (w ko鎍u to najta雟zy Nikon). Nie wiem czy nie zdecydowa豚ym si w豉郾ie na wspomnianego przez Wiesia D70s zamiast D50.
AAAAAAAAAA... By豚ym zapomnia... WYk豉d o Canonach Smile
Sam mam 300D i ostatnio 30D. Zaleta - bardzo dobra jako嗆 obrazu i nik貫 jego zaszumienie. Mo瞠 warto pomy郵e o 350D lub najlepiej 400D? Nie b璠zie problem闚 z M42, a i ca造 system bogaty.
Pozdrawiam Smile

Wasz bardzo wredny admin...

Tomasz Ustymowicz
Smile Dzi瘯uje za cenne wiadomo軼i.
Pozdrawiam
Tomek

sor
Od kilku od 7 miesi璚y posiadam D50 - chcia豚ym doda, 瞠 je瞠li chodzi o cen i mo磧iwo軼i techniczne tej cyfr闚ki uwa瘸m za bardzo dobre. Wg. mnie r騜nice mi璠zy 350D a D50 nie s tak ogromne. S to aparaty o zbli穎nej specyfikacji technicznej. Lecz nie takiej samej cenieWink
Mam tylko pytanie bo nosze si z zamierem kupna flesha to tego aparatu i teraz zastanawiam si jakiego. Mam na oku SB-600. Ale mo瞠 istniej jeszcze jakie podobne do tego modelu tylko 瞠 ta雟ze lub bogatsze. Z g鏎y dziekuje i pozdrawiam!

Andrzej
Znam takich co chwal np. Sigm EF-500 do Nikona (zreszt jest te dedykacja do innych lustrzanek).
Tylko z tego co patrz - to cena podobna, albo nawet ciut wy窺za... Chyba zdecydowa豚ym sie jednak na SB 600.
Pozdrawiam Smile
Wasz bardzo wredny admin...

sor
Dzi瘯i za rade i pozdrawiam!Smile

Grz@choo
Fotografuje nikonem D50 od ok roku wiec postaram sie podac jego wady i zalety.
Wady:
-bardzo maly i ciemny wizjer o ostrzeniu manualnym nie ma mowy.
-przy specyficznych warunkach oswietleniowych potrafi sie bogubic z oddaniem naturalnych kolorow np glebokie czernie wygladaja jak brazy

O malej ilosci funkci wyprowadzonych na body nie bede pisal gdyz to bolaczka wszystkich tanich lustrzanek cyfrowych.

Zalet:
-bardzo dobra puszka jak na poczatek przygody z fotografia
-jakosc obrazu bardzo dobra oprocz wady wymienionej wyzej
-szumy- no cuz nie jest to pelnoklatkowy canon 5D ale przy odpowiednim dbaniu o balans bieli i trosce o prawidlowe naswietlenie nie ma sie czego wstydzic w porownaniu do swoich braci z stajni canona.

Szkielka - tu lepiej przemilczec zeby nie rozpetac odwiecznej wojny miedzy Canonem i Nikonem Smile

Sor zapomnij o Sigmie EF-500 a tym bardziej o wynalzkach marki Tumax. Mialem okazje je testowac i kazde zdjecie bylo inaczej naswietlone.
Jesli potrzebujesz lampy od czasu do czasu to Sabinka 600 bedzie bardzo dobrym wyborem jesli planujesz cos wiecej to zdecydowanie SB 800.

Przejd do forum: