Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artyku造
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formu豉 FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak temat闚 na forum
Logowanie
Nazwa u篡tkownika

Has這

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie mo瞠sz si zalogowa?
Popro o nowe has這
Aktualnie online
» Go軼i online: 3

» U篡tkownik闚 online: 0

» ㄠcznie u篡tkownik闚: 131
» Najnowszy u篡tkownik: Fotograf
Newsletter
Aby m鏂 otrzymywa e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz si zarejestrowa.
Ostatnio Widziani
» wiesio 6 tygodni
» mmariusz1990 8 tygodni
» privilege23 tygodni
» dooraa42 tygodni
» grawo51 tygodni
» Andrzej67 tygodni
» limba3141 tygodni
» semperand153 tygodni
» zomik1161 tygodni
» bon_wojtek162 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby m鏂 doda wiadomo嗆.

Brak wiadomo軼i. Mo瞠 czas doda w豉sn?
Zobacz temat
 Drukuj temat
Monitory-Laptopy-Kolory
semperand
Ciekawy tema zosta wywo豉ny.ale nie w tym miejscu.
Nie mo積a wi璚ej napisa, nap這dzi貫m si a tu ci璚iaShock
"Semper homo bonus tiro est"
Pozdrawiam,

Andrzej
Si陰 rzeczy shoutbox jest do pisania portalowych "sms闚".
Mo瞠sz przenie嗆 swoj pe軟 wypowied tu na forum?
Pozdrawiam
Wasz bardzo wredny admin...

semperand
Witaj, chcia貫m powiedzie dwa s這wa odno郾ie Waszej dyskusji - dywagacji nt kolor闚, laptop, monitor, chyba dobrze zrozumia貫m.Sam zastanawia貫m si nad kalibracj, jednak瞠 nigdy nie mia貫m problem闚 z wydrukami - kolorami itp z tym zwi您anym sprawami, mo瞠 dlatego, 瞠 mam monitor ze specjaln matryc Eizo.
Oddanie, barw, przej軼ia szaro軼i czernie s na wysokim poziomie.
Wprawdzie raz kolega mi po篡czy i sprawdzi貫m i nic nie mia貫m do roboty. Ale nie to chcia貫m powiedzie, to tak przy okazji.
Ot騜 przy tych dylematach monitorowych, chcia貫m powiedzie o koledze, kt鏎y wszystko obrabia na laptopie, tak , na LAPTOPIE.
Nie ma z tym 瘸dnego problemu, a musz powiedzie, i wykonuje r騜ne rzeczy, du瞠 wydruki, albumy, zdj璚ia na wystawy itp rzeczy.
Fakt, 瞠 laptop jest troszk lepszy od przeci皻nych, jednak瞠 zmierzam do tego, 瞠 faktycznie nie musi by ful wypas sprz皻, cho na pewno pomaga i nie ma z tym problemu.
je郵i chodzi o odbieranie barw, zdj耩 przez innych to w豉郾ie zale篡 kto jakim sprz皻em dysponuje. To taka moja refleksja.Smile

"Semper homo bonus tiro est"
Pozdrawiam,

Andrzej
Ca豉 zabawa polega nie na tym jak si ma skalibrowany monitor, a na tym, aby wiedzie co si uzyska w wydruku.
Dyskusja raczej bardziej dotyczy komfortu pracy ni niezb璠no軼i kalibracji. Sam tez cz瘰to poprzestaj na laptopie, ale znam jego u這mno軼i. Ponadto my郵, 瞠 owa kalibracja jest znacznie wa積iejsza przy produkcji projekt闚 reklamowych ni fotografii. Szczeg鏊nie tam, gdzie materia idzie na maszyn drukarsk...
W praktyce amatorskiej, semizawodowej czy tzw artystycznej drobne odchylenia od barw nie b璠 przez nikogo zauwa穎ne. Ca這嗆 dope軟ia fakt, 瞠 gamut drukarki i tak jest stosunkowo male鎥i...
Pozdrawiam
Wasz bardzo wredny admin...

mmariusz1990
Witam.
Ja r闚nie obrabiam zdj璚ia na laptopie, mi璠zy innymi z tego wzgl璠u bo mam co troch z leniucha Wink Lubi po這篡 si na 堯磬u, trzymaj帷 notebooka na kolanach i obrabia zdj璚ia.
Laptop.. Hm.. wydaje mi si 瞠 pod wzgl璠em matryc montowanych w laptopach, to ten kt鏎y posiadam (Lenovo 3000 n100 z matryc WXGA 1680x1050) troch, podkre郵am troch Wink lepiej radzi sobie z odwzorowaniem kolor闚 ni dzisiejsze LED-y.
m鎩 problem polega na tym, 瞠 jak obrobi zdj璚ie na laptopie, nast瘼nie przenios je na komputer stacjonarny, to zdj璚ia 豉pi troch zielonej tinty. Jestem na etapie dochodzenia, kt鏎y to monitor troch przek豉muje. Nie pr鏏owa貫m jeszcze odwrotnej procedury, czyli obrobi na komputerze stacjonarnym i zobaczy efekt na laptopie. Jednak ogl康aj帷 zdj璚ia prosto z puszki na ASUSIE VW198s zdj璚ia r闚nie posiadaj wi璚ej zielonego koloru, wi璚 wydaje mi si 瞠 jednak LCD w stacjonarnym troch k豉mie (chocia to nie jest jeszcze pewne) Z p. Andrzejem doszli鄉y do wniosku, 瞠 najlepsz opcj b璠zie wydrukowanie w labie 3 kopii tego samego kadru - jedno bez obr鏏ki, drugie po obr鏏ce na laptopie i trzecie po obr鏏ce na monitorze stacjonarnym.
Monitor Eizo - fajne, bardzo fajne, bardzo bardzo fajne monitory Wink Niestety na dzie dzisiejszy nie dysponuje takimi 鈔odkami abym m鏬 zakupi monitor z tej firmy.
Dam zna kt鏎y to monitor ma t "gorsz" kolorystyk, sam r闚nie jestem ciekaw Pfft Tylko dopiero po sesji bo teraz same egzaminy Smile
Pozdrawiam zainteresowanych tematem Wink
------------------------------------------------------------------------
Wi璚 doszed貫m mniej wi璚ej jak powinien by ustawiony kolorystycznie monitor - trzeba wybra kolorystyk mi璠zy moim monitorem LCD a monitorem laptopa Cool
Edytowane przez mmariusz1990 dnia 22.06.2011
D750 / D610 / 35 1.8 / 50 1.8 / 85 1.8 / 15-30 2.8 / 24-70 2.8 / 70-200 4 / SB910 / SB700

Web
Przejd do forum: