Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artykuły
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formuła FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 131
» Najnowszy użytkownik: Fotograf
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz się zarejestrować.
Ostatnio Widziani
» wiesio14 tygodni
» privilege15 tygodni
» dooraa33 tygodni
» grawo42 tygodni
» Andrzej58 tygodni
» limba3132 tygodni
» mmariusz1990141 tygodni
» semperand144 tygodni
» zomik1152 tygodni
» bon_wojtek153 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Zobacz temat
 Drukuj temat
Monitory-Laptopy-Kolory
semperand
Ciekawy tema został wywołany.ale nie w tym miejscu.
Nie można więcej napisać, napłodziłem się a tu cięciaShock
"Semper homo bonus tiro est"
Pozdrawiam,

Andrzej
Siłą rzeczy shoutbox jest do pisania portalowych "smsów".
Możesz przenieść swoją pełną wypowiedź tu na forum?
Pozdrawiam
Wasz bardzo wredny admin...

semperand
Witaj, chciałem powiedzieć dwa słowa odnośnie Waszej dyskusji - dywagacji nt kolorów, laptop, monitor, chyba dobrze zrozumiałem.Sam zastanawiałem się nad kalibracją, jednakże nigdy nie miałem problemów z wydrukami - kolorami itp z tym związanym sprawami, może dlatego, że mam monitor ze specjalną matrycą Eizo.
Oddanie, barw, przejścia szarości czernie są na wysokim poziomie.
Wprawdzie raz kolega mi pożyczył i sprawdziłem i nic nie miałem do roboty. Ale nie to chciałem powiedzieć, to tak przy okazji.
Otóż przy tych dylematach monitorowych, chciałem powiedzieć o koledze, który wszystko obrabia na laptopie, tak , na LAPTOPIE.
Nie ma z tym żadnego problemu, a muszę powiedzieć, iż wykonuje różne rzeczy, duże wydruki, albumy, zdjęcia na wystawy itp rzeczy.
Fakt, że laptop jest troszkę lepszy od przeciętnych, jednakże zmierzam do tego, że faktycznie nie musi być ful wypas sprzęt, choć na pewno pomaga i nie ma z tym problemu.
jeśli chodzi o odbieranie barw, zdjęć przez innych to właśnie zależy kto jakim sprzętem dysponuje. To taka moja refleksja.Smile

"Semper homo bonus tiro est"
Pozdrawiam,

Andrzej
Cała zabawa polega nie na tym jak się ma skalibrowany monitor, a na tym, aby wiedzieć co się uzyska w wydruku.
Dyskusja raczej bardziej dotyczy komfortu pracy niż niezbędności kalibracji. Sam tez często poprzestaję na laptopie, ale znam jego ułomności. Ponadto myślę, że owa kalibracja jest znacznie ważniejsza przy produkcji projektów reklamowych niż fotografii. Szczególnie tam, gdzie materiał idzie na maszynę drukarską...
W praktyce amatorskiej, semizawodowej czy tzw artystycznej drobne odchylenia od barw nie będą przez nikogo zauważone. Całość dopełnia fakt, że gamut drukarki i tak jest stosunkowo maleńki...
Pozdrawiam
Wasz bardzo wredny admin...

mmariusz1990
Witam.
Ja również obrabiam zdjęcia na laptopie, między innymi z tego względu bo mam coś trochę z leniucha Wink Lubię położyć się na łóżku, trzymając notebooka na kolanach i obrabiać zdjęcia.
Laptop.. Hm.. wydaje mi się że pod względem matryc montowanych w laptopach, to ten który posiadam (Lenovo 3000 n100 z matrycą WXGA 1680x1050) trochę, podkreślam trochę Wink lepiej radzi sobie z odwzorowaniem kolorów niż dzisiejsze LED-y.
mój problem polega na tym, że jak obrobię zdjęcie na laptopie, następnie przeniosę je na komputer stacjonarny, to zdjęcia łapią trochę zielonej tinty. Jestem na etapie dochodzenia, który to monitor trochę przekłamuje. Nie próbowałem jeszcze odwrotnej procedury, czyli obrobić na komputerze stacjonarnym i zobaczyć efekt na laptopie. Jednak oglądając zdjęcia prosto z puszki na ASUSIE VW198s zdjęcia również posiadają więcej zielonego koloru, więc wydaje mi się że jednak LCD w stacjonarnym trochę kłamie (chociaż to nie jest jeszcze pewne) Z p. Andrzejem doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją będzie wydrukowanie w labie 3 kopii tego samego kadru - jedno bez obróbki, drugie po obróbce na laptopie i trzecie po obróbce na monitorze stacjonarnym.
Monitor Eizo - fajne, bardzo fajne, bardzo bardzo fajne monitory Wink Niestety na dzień dzisiejszy nie dysponuje takimi środkami abym mógł zakupić monitor z tej firmy.
Dam znać który to monitor ma tą "gorszą" kolorystykę, sam również jestem ciekaw Pfft Tylko dopiero po sesji bo teraz same egzaminy Smile
Pozdrawiam zainteresowanych tematem Wink
------------------------------------------------------------------------
Więc doszedłem mniej więcej jak powinien być ustawiony kolorystycznie monitor - trzeba wybrać kolorystykę między moim monitorem LCD a monitorem laptopa Cool
Edytowane przez mmariusz1990 dnia 22.06.2011
Sony Alpha 450 + VG-B50AM / DT 18-55 mm F3.5-5.6 SAM / DT 55-200 mm F4-5.6 SAM

Przejdź do forum: