Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artykuły
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formuła FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 131
» Najnowszy użytkownik: Fotograf
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz się zarejestrować.
Ostatnio Widziani
» wiesio 6 tygodni
» mmariusz1990 8 tygodni
» privilege23 tygodni
» dooraa42 tygodni
» grawo51 tygodni
» Andrzej67 tygodni
» limba3141 tygodni
» semperand153 tygodni
» zomik1161 tygodni
» bon_wojtek162 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Zobacz temat
 Drukuj temat
Powitanie
mmariusz1990
Witam wszystkich forumowiczów, fotografów, oraz czytających ten post Smile
Na początek może kilka słów o mnie, mianowicie:
Nazywam się Mariusz Majewski, mam 20 lat. Aktualnie studiuję na II roku Informatyki ze specjalnością "Grafika komputerowa".
Swoją wyprawę po fotograficznych przestworzach, tak naprawdę, rozpocząłem około roku temu, zwykłym aparatem cyfrowym. Do fotografii natchnęła mnie moja dziewczyna Wink (wiem, może to głupio brzmi, ale chciałem po prostu utrwalić jej niesamowity uśmiech). Jednak na tym się nie skończyło. Zacząłem być ciekawy, między innymi jaki proces musi przeprowadzić aparat do momentu zapisania zdjęcia, skąd pojawiają się przekłamania i przerysowania obrazu, jak skomponować i wykadrować dobre technicznie zdjęcie i tak dalej.
Wspomnę, że jako malec interesowałem się rysunkiem. Może to właśnie mój powrót do nie tak dawnej przeszłości, tylko w cyfrowym świecie? Nie wiem, jednak coś w tym jest. Z czasem stwierdziłem, że robienie zdjęć jest właśnie takim "tworzeniem obrazu", taką "zabawą światłem". Robiąc zdjęcie jesteśmy "malarzem chwili" Dlatego też podkreślam swoje zainteresowania z dzieciństwa, ponieważ wygląda to tak, jakbym zamienił ołówek na aparat Smile
Jak zostać dobrym fotografem, którym i ja chciałbym być? Po pierwsze ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz robić zdjęcia Pfft Wydaje mi się że w ten sposób wyrabiamy swoją wrażliwość, dostrzegamy sytuacje, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się oczywiste, lecz takie nie są oraz zaczynamy dostrzegać szczegóły.
Te "aspekty" wymienione powyżej, połączone z wiedzą fotografa mogą przyczynić się do bardzo dobrych, jak nie świetnych zdjęć.
Jestem również zdania, że fotografia to przecież zabawa, mająca nam sprawiać radość. Smile
Dziękuję za wytrwałość do końca wątku, pozdrawiam, oraz życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku Smile
D750 / D610 / 35 1.8 / 50 1.8 / 85 1.8 / 15-30 2.8 / 24-70 2.8 / 70-200 4 / SB910 / SB700

Web
Andrzej
Witaj Mariuszu.
Jestem pod wrażeniem Twojego powitania. Ładne dossier Smile
Tak czy inaczej sporo tu racji. Ćwiczenie - owszem... Nie zapominaj też o oglądaniu dużej ilości prac (nie tylko zdjęć - malarstwo również). Dopiero taki konglomerat powinien przynieść efekt. Do tego troszkę literatury - nie tylko technicznej. Pozycje dotyczące kompozycji są jak najbardziej pożądane.
Reasumując - witam Cie w imieniu administracji tego Portalu i liczę na aktywny udział w naszych konkursach. Baw się dobrze Smile
Do siego Roku Smile

Pozdrawiam
Edytowane przez Andrzej dnia 31.12.2010
Wasz bardzo wredny admin...

mmariusz1990
Dziękuję, postaram się brać jak najliczniejszy udział w konkursach Smile Dzięki za przyjęcie mnie do grona forumowiczów.
Pozdrawiam Wink
D750 / D610 / 35 1.8 / 50 1.8 / 85 1.8 / 15-30 2.8 / 24-70 2.8 / 70-200 4 / SB910 / SB700

Web
semperand
Witam,witam kolegę,
dość późno, ale z różnych względów nie zawsze mam czas tu zaglądać, a szkoda. Powinniśmy częściej się tu na forum, wymieniać doświadczeniami czy pytać o różne sprawy.
Pozdrawiam,

mmariusz1990
semperand napisał/a:
"Powinniśmy częściej się tu na forum, wymieniać doświadczeniami czy pytać o różne sprawy."

Jestem jak najbardziej za Smile Pozdrawiam

Web
Przejdź do forum: