Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artyku造
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formu豉 FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak temat闚 na forum
Logowanie
Nazwa u篡tkownika

Has這

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie mo瞠sz si zalogowa?
Popro o nowe has這
Aktualnie online
» Go軼i online: 4

» U篡tkownik闚 online: 0

» ㄠcznie u篡tkownik闚: 131
» Najnowszy u篡tkownik: Fotograf
Newsletter
Aby m鏂 otrzymywa e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz si zarejestrowa.
Ostatnio Widziani
» wiesio62 tygodni
» zomik176 tygodni
» mmariusz199091 tygodni
» privilege107 tygodni
» dooraa125 tygodni
» grawo134 tygodni
» Andrzej150 tygodni
» limba3224 tygodni
» semperand236 tygodni
» bon_wojtek245 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogowa si, aby m鏂 doda wiadomo嗆.

Brak wiadomo軼i. Mo瞠 czas doda w豉sn?
Zobacz temat
 Drukuj temat
Temat dla Oli :)
Andrzej
Olu - tu mo瞠sz pisa ile dusza zapragnie Smile
Pozdrawiam
Wasz bardzo wredny admin...

defoley
Chcia豉m zapyta jak sobie radzicie w takich sytuacjach jak fotografowanie ludzi np na wsi przy jaki zaj璚iach. Jak spowodowa 瞠by nie gapili si w obiektyw tylko normalnie zajmowali si prac i nie zwracali uwagi na fotografa.
Czuj intuicyjnie, 瞠 nale篡 si z nimi jako zaprzyja幡i, ale mo瞠 znacie jakie sposoby, kt鏎e troszk skr鏂 czas oczekiwania na ich wyluzowanie Smile

A druga rzecz to czy nale篡 po wykonaniu tego typu zdj耩 mie ich zgod na pokazanie ich wizerunku podczas pokazywania tych zdj耩 na przyk豉d na wystawie lub na ro積ych galeriach w necie?

B璠 wdzi璚zna, za wszelkie porady.

Web
defoley
Panie Wredny Adminie a dlaczego pod moim zdj璚iem jest napis fotonowicjusz ? Smile

Web
Andrzej
Smile
Najpierw odpowied na drugi post.
Na naszym forum wyst瘼uj rangi w zale積o軼i od ilo軼i napisanych na tym forum post闚. Gdy napiszesz ich 10 - ranga zmieni si na wy窺z Smile I tak a do fotodemona Smile

Co do fotografowania ludzi... Oj... Tu chyba nie do ko鎍a da si tak zdefiniowa jednoznacznie. My郵, 瞠 ka盥a grupa ludzi ma jakie zwyczaje. Sam rzadko fotografuje ludzi ze wzgl璠u chocia瘺y na nasze prawo dotycz帷e ochrony wizerunku. Owszem. Nale篡 mie zgod na pokazywanie takich zdj耩. Szczeg鏊nie, je郵i fotografujemy cz這wieka jako takiego (np portret i pokrewne).
My郵, 瞠 metoda zaprzyja幡ienia si nie jest z豉. Pozwala na szybsze - jak to nazwa豉 - wyluzowanie, a i o zgod na publikacj 豉twiej. Mo積a tez napisa jak捷 umow i wyp豉ci honorarium fotografowanym. Wtedy sprawa robi si ju prosta. Honorarium, to mo瞠 by r闚nie komplet odbitek, itp.
Pozdrawiam

defoley
czyli m闚isz, 瞠 nie ma sprawdzonego patentu na luz u modeli wiejskich Smile
wiem, 瞠 propozycja zap豉ty du穎 u豉twia, ale przy tym co planuj zrobi to posz豉bym z torbami p豉c帷 ka盥emu za pozwolenie sfotografowania si i p騧niejsz publikacj zdj耩 Smile

tak si jeszcze zastanawiam nad jednym, gdy reporter z jakiej gazety robi zdj璚ia w terenie i potem okrasza nimi dany artyku to my郵isz, 瞠 ma zgod na publikacj wizerunku? mam na my郵i takie zdj璚ia np z zamieszek, strajk闚, jaki imprez.

a mo瞠 ma kto linka do strony na kt鏎ej b璠 opisane zasady publikowania zdj耩 robionych obcym ludziom z tzw zaskoczenia ?

Web
defoley
a jeszcze mam pytanie z innej beczki Smile
w Janowie po wyk豉dzie na temat fotografii wielkoformatowej o swojej pracy opowiada jeden Pan tzw go嗆 specjalny, czy mo瞠sz mi przypomnie jak si nazywa? nie mam pami璚i do nazwisk niestety , a chcia豚ym w necie poszuka stron z jego zdj璚iami.

Web
Andrzej
Mo瞠 chodzi這 o Certowicza? Smile

Co do ochrony wizerunku to jest tego sporo. My郵, 瞠 skr鏂ona forma jest nie幢e napisana tu: http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-262-0.php
Co my郵 wi璚ej na ten temat napisz ciut potem, bo teraz pracka przede mn.
Pozdrawiam

defoley
Andrzeju wpisa豉m w Google nazwisko Certowicz i chyba to nie jest ten.
Chodzi mi o Pana z tego zdj璚ia http://83.16.173.124/~fotoklub/photogallery.php?photo_id=1832

Web
defoley
za link do strony o ochronie wizerunku dzi瘯uj, jeszcze dzi sobie poczytam Smile

a czemu na tym forum tylko my sobie piszemy a reszta milczy? to zawsze tak jest czy tylko trafi豉m na tak por roku, 瞠 inni si ma這 udzielaj?

Web
Andrzej
Tu raczej jest og鏊nie cicho Smile Fotoklubowicze nie nale膨 do najrozmowniejszych. Do tego admin wredny i pewnie si boj Smile
Pan Certowicz to ten: http://83.16.173.124/~fotoklub/photogallery.php?photo_id=1670
A ten Pan, kt鏎ego nomen omen wizerunek pokaza豉... Hmmm... Nie pami皻am nazwiska Sad
Pozdrawiam

defoley
Hi hi czyli tylko nie ja mam s豉b pami耩 do nazwisk Smile

no nic przyjdzie ufundowa nagrod za aktywno嗆 na forum , pewnie wszyscy zaj璚i swoimi sprawami Frown

Andrzeju jakby wiedzia o terminie jakiego kolejnego spotkania, kt鏎e jest organizowane w podobny spos鏏 jak to w Janowie to daj mi zna na tym forum , bardzo mi si tam podoba這 Grin

Web
Andrzej
Ma si rozumie Smile Na razie b璠zie troch wystaw tematycznych. Z tego co powiedzia豉 mi dzisiaj Ma貪osia - b璠zie te temat "Fotomonta" Smile
Jak wypad豉 lektura prawa autorskiego?
Pozdrawiam Smile

defoley
poczyta豉m i nie jest tak 幢e, akurat to co planuj robi , czyli fotografowanie wi瘯szej grupy ludzi na festynach czy zgromadzeniach nie jest ob這穎ne konieczno軼i posiadania pisemnej zgody na publikacj tych zdj耩 Wink

a na temat fotomonta簑 to b璠zie wystawa czy spotkanie?

Web
Andrzej
Je郵i osoby stanowi t這 dla sceny to nie ma problemu Smile
Je郵i chodzi o fotomonta, to b璠zie to wystawa tematyczna. Robimy takie co jaki czas Smile
Pozdrawiam

wiesio
A ja dziznalaz貫m: http://www.troche...,1266.html

Web
defoley
Wiesio dzi瘯i , ciekawe rzeczy tam napisali Smile

Web
zomik1
Ja te poczyta豉m z zainteresowaniem, bo wiedzy nigdy dosy ;) Kwestia ochrony danych stwarza coraz wi瘯sze problemy, r闚nie w fotografii i dobrze wiedzie co i kiedy mo積a. Dzi瘯i :)
zosia

defoley
Witam po przerwie
chcia豉m zapyta o dwie sprawy zwi您ane z wystaw Kontrasty.
Swego czasu w terminie wys豉豉m zdj璚ie na t wystaw, ale nie dosta豉m 瘸dnego potwierdzenia 瞠 ono dotar這 do Pani Ma貪osi.
W zwi您ku z tym chcia豉m zapyta czy moja fotka znalaz豉 si na wystawie i w folderze wydanym z tej okazji. Je郵i si znalaz豉 to czy m鏬豚y mi kto przes豉 1 sztuk tego folderu na m鎩 adres kt鏎y poda豉bym gdyby si kto zgodzi zrobi wysy趾.
Prosi豉m Pani Ma貪osi o przes豉nie mi folderu, ale r闚nie i ten m鎩 e-mail zosta bez odpowiedzi Sad
Oczywi軼ie jestem gotowa pokry koszty wysy趾i.

Web
defoley
chcia豉m wstawi smutn bu嶔 pod koniec mojego wpisu powy瞠j a wskoczy mi jaki wymiotuj帷y go嗆 Grin

Web
Andrzej
Witaj Olu Smile
Twoje foteczka oczywi軼ie dotar豉 i jest w katalogu. Zaraz po weekendzie zadzwoni do Gosi aby wys豉豉 katalog. I nie b璠zie z tym problemu Smile
Pozdrawiam

Przejd do forum: