Portal Fotoklubu Podlaskiego
Zegar
Nawigacja
Losowa Fotka
Ostatnie artykuły
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
» Nowa formuła FF
» witanko
» Monitory-Laptopy-Kolory
» Fotograficzne praktyki
» Powitanie
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 131
» Najnowszy użytkownik: Fotograf
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Portal Fotoklubu Podlaskiego musisz się zarejestrować.
Ostatnio Widziani
» wiesio52 tygodni
» zomik167 tygodni
» mmariusz199082 tygodni
» privilege97 tygodni
» dooraa116 tygodni
» grawo125 tygodni
» Andrzej140 tygodni
» limba3214 tygodni
» semperand227 tygodni
» bon_wojtek235 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Zobacz temat
 Drukuj temat
Temat dla Oli :)
Andrzej
Olu - tu możesz pisać ile dusza zapragnie Smile
Pozdrawiam
Wasz bardzo wredny admin...

defoley
Chciałam zapytać jak sobie radzicie w takich sytuacjach jak fotografowanie ludzi np na wsi przy jakiś zajęciach. Jak spowodować żeby nie gapili się w obiektyw tylko normalnie zajmowali się pracą i nie zwracali uwagi na fotografa.
Czuję intuicyjnie, że należy się z nimi jakoś zaprzyjaźnić, ale może znacie jakieś sposoby, które troszkę skrócą czas oczekiwania na ich wyluzowanie Smile

A druga rzecz to czy należy po wykonaniu tego typu zdjęć mieć ich zgodę na pokazanie ich wizerunku podczas pokazywania tych zdjęć na przykład na wystawie lub na rożnych galeriach w necie?

Będę wdzięczna, za wszelkie porady.

Web
defoley
Panie Wredny Adminie a dlaczego pod moim zdjęciem jest napis fotonowicjusz ? Smile

Web
Andrzej
Smile
Najpierw odpowiedź na drugi post.
Na naszym forum występują rangi w zależności od ilości napisanych na tym forum postów. Gdy napiszesz ich 10 - ranga zmieni się na wyższą Smile I tak aż do fotodemona Smile

Co do fotografowania ludzi... Oj... Tu chyba nie do końca da się tak zdefiniować jednoznacznie. Myślę, że każda grupa ludzi ma jakieś zwyczaje. Sam rzadko fotografuje ludzi ze względu chociażby na nasze prawo dotyczące ochrony wizerunku. Owszem. Należy mieć zgodę na pokazywanie takich zdjęć. Szczególnie, jeśli fotografujemy człowieka jako takiego (np portret i pokrewne).
Myślę, że metoda zaprzyjaźnienia się nie jest zła. Pozwala na szybsze - jak to nazwałaś - wyluzowanie, a i o zgodę na publikację łatwiej. Można tez napisać jakąś umowę i wypłacić honorarium fotografowanym. Wtedy sprawa robi się już prosta. Honorarium, to może być również komplet odbitek, itp.
Pozdrawiam

defoley
czyli mówisz, że nie ma sprawdzonego patentu na luz u modeli wiejskich Smile
wiem, że propozycja zapłaty dużo ułatwia, ale przy tym co planuję zrobić to poszłabym z torbami płacąc każdemu za pozwolenie sfotografowania się i późniejszą publikację zdjęć Smile

tak się jeszcze zastanawiam nad jednym, gdy reporter z jakiejś gazety robi zdjęcia w terenie i potem okrasza nimi dany artykuł to myślisz, że ma zgodę na publikację wizerunku? mam na myśli takie zdjęcia np z zamieszek, strajków, jakiś imprez.

a może ma ktoś linka do strony na której będą opisane zasady publikowania zdjęć robionych obcym ludziom z tzw zaskoczenia ?

Web
defoley
a jeszcze mam pytanie z innej beczki Smile
w Janowie po wykładzie na temat fotografii wielkoformatowej o swojej pracy opowiadał jeden Pan tzw gość specjalny, czy możesz mi przypomnieć jak się nazywał? nie mam pamięci do nazwisk niestety , a chciałbym w necie poszukać stron z jego zdjęciami.

Web
Andrzej
Może chodziło o Certowicza? Smile

Co do ochrony wizerunku to jest tego sporo. Myślę, że skrócona forma jest nieźle napisana tu: http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-262-0.php
Co myślę więcej na ten temat napiszę ciut potem, bo teraz pracka przede mną.
Pozdrawiam

defoley
Andrzeju wpisałam w Google nazwisko Certowicz i chyba to nie jest ten.
Chodzi mi o Pana z tego zdjęcia http://83.16.173.124/~fotoklub/photogallery.php?photo_id=1832

Web
defoley
za link do strony o ochronie wizerunku dziękuję, jeszcze dziś sobie poczytam Smile

a czemu na tym forum tylko my sobie piszemy a reszta milczy? to zawsze tak jest czy tylko trafiłam na taką porę roku, że inni się mało udzielają?

Web
Andrzej
Tu raczej jest ogólnie cicho Smile Fotoklubowicze nie należą do najrozmowniejszych. Do tego admin wredny i pewnie się boją Smile
Pan Certowicz to ten: http://83.16.173.124/~fotoklub/photogallery.php?photo_id=1670
A ten Pan, którego nomen omen wizerunek pokazałaś... Hmmm... Nie pamiętam nazwiska Sad
Pozdrawiam

defoley
Hi hi czyli tylko nie ja mam słabą pamięć do nazwisk Smile

no nic przyjdzie ufundować nagrodę za aktywność na forum , pewnie wszyscy zajęci swoimi sprawami Frown

Andrzeju jakbyś wiedział o terminie jakiegoś kolejnego spotkania, które jest organizowane w podobny sposób jak to w Janowie to daj mi znać na tym forum , bardzo mi się tam podobało Grin

Web
Andrzej
Ma się rozumieć Smile Na razie będzie trochę wystaw tematycznych. Z tego co powiedziała mi dzisiaj Małgosia - będzie też temat "Fotomontaż" Smile
Jak wypadła lektura prawa autorskiego?
Pozdrawiam Smile

defoley
poczytałam i nie jest tak źle, akurat to co planuję robić , czyli fotografowanie większej grupy ludzi na festynach czy zgromadzeniach nie jest obłożone koniecznością posiadania pisemnej zgody na publikację tych zdjęć Wink

a na temat fotomontażu to będzie wystawa czy spotkanie?

Web
Andrzej
Jeśli osoby stanowią tło dla sceny to nie ma problemu Smile
Jeśli chodzi o fotomontaż, to będzie to wystawa tematyczna. Robimy takie co jakiś czas Smile
Pozdrawiam

wiesio
A ja dziś znalazłem: http://www.troche...,1266.html

Web
defoley
Wiesio dzięki , ciekawe rzeczy tam napisali Smile

Web
zomik1
Ja też poczytałam z zainteresowaniem, bo wiedzy nigdy dosyć ;) Kwestia ochrony danych stwarza coraz większe problemy, również w fotografii i dobrze wiedzieć co i kiedy można. Dzięki :)
zosia

defoley
Witam po przerwie
chciałam zapytać o dwie sprawy związane z wystawą Kontrasty.
Swego czasu w terminie wysłałam zdjęcie na tę wystawę, ale nie dostałam żadnego potwierdzenia że ono dotarło do Pani Małgosi.
W związku z tym chciałam zapytać czy moja fotka znalazła się na wystawie i w folderze wydanym z tej okazji. Jeśli się znalazła to czy mógłby mi ktoś przesłać 1 sztukę tego folderu na mój adres który podałabym gdyby się ktoś zgodził zrobić wysyłkę.
Prosiłam Panią Małgosię o przesłanie mi folderu, ale również i ten mój e-mail został bez odpowiedzi Sad
Oczywiście jestem gotowa pokryć koszty wysyłki.

Web
defoley
chciałam wstawić smutną buźkę pod koniec mojego wpisu powyżej a wskoczył mi jakiś wymiotujący gość Grin

Web
Andrzej
Witaj Olu Smile
Twoje foteczka oczywiście dotarła i jest w katalogu. Zaraz po weekendzie zadzwonię do Gosi aby wysłała katalog. I nie będzie z tym problemu Smile
Pozdrawiam

Przejdź do forum: